Методична робота

Методист Маргарита Кабанова

Організаційним центром методичної роботи з педагогічними працівниками є методичний кабінет.
Стрімкий розвиток суспільства, а також науки та техніки вимагає від працівників закладів освіти постійного розвитку форм і методів їх діяльності, самореалізації та самовдосконалення.
Методична робота – це професійна компетентність, творчість, систематизація набутого людством педагогічного досвіду, пошук нових шляхів підвищення ефективності праці інженерно-педагогічних працівників.
З метою створення інформаційно-методичної бази для викладачів та майстрів виробничого навчання, удосконалення їхньої професійної майстерності, загальної культури та самоосвіти у навчальних закладах діють методичні кабінети.
У нашому ліцеї діє методичний кабінет, наповнюються новим контентом і напрацюваннями віртуальні сторінки блогів викладачів та майстрів виробничого навчання.

Структура і наповнюваність методичного кабінету продумані й створені так, що матеріали, які є в наявності, зберігаються в ньому, розміщені раціонально і зручно для використання.
У кабінеті проводяться педагогічні ради, інструктивно-методичні наради, засідання методичних комісій та методичної ради закладу освіти, семінари, педчитання, засідання творчих груп, «Школи молодого викладача» та «Школи передового досвіду», уроки, навчально-виховні заходи.
Значна увага приділяється написанню викладачами та майстрами в/н методичних розробок уроків, виховних заходів та публікації їх у фахових газетах та журналах, залученню інженерно-педагогічних працівників до участі у різного роду професійних конкурсах, конференціях, семінарах, вебінарах, майстер-класах тощо. Згідно з планом проводяться предметні тижні, матеріали яких оформляються головами методичних комісій та зберігаються у методичному кабінеті. Творчі напрацювання педагогів збираються та систематизуються в друкованому вигляді.

Творчий викладач — обдарований учень (2023)

Траєкторія професійного розвитку та фахової компетентності циклової комісії загальноосвітньої підготовки (2022р.)

Методичні комісії – це давня традиційна форма колективної роботи, спрямованої на вдосконалення науково-теоретичної й методичної підготовки педколективу, яка склалася в ліцеї. Усі педагоги об’єднані в методичні комісії.
Через традиційні та нетрадиційні форми проведення засідань методичних комісій реалізується весь комплекс завдань підвищення кваліфікації та педагогічної майстерності кожного інженерно-педагогічного працівника.

Першочергове завдання методичних комісій – здійснення рішучого повороту від масового навчання до посилення індивідуального підходу, розвитку творчих здібностей майбутніх спеціалістів, їхньої самостійної праці, використання активних форм та методів навчання, семінарських і практичних занять, дискусій, моделювання практичних ситуацій тощо.

Наказ про затвердження Програми моніторингу

Аналітична довідка моніторинг І семестр 2023-2024 н.р.

Моніторинг якості освіти І семестр “2023-2024 н.р.

Результати діаграма

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Лист щодо здійснення педагогами науково – дослідницької діяльності та пошукової роботи

Закон України про освітуЗакон України про повну загальну освітуПоложення про методичну роботу в ПТНЗ
Закон України про профтехосвітуУказ про національну доктринуПоложення про організацію навчально-виробничого процесу в ПТНЗ
Наші успіхи та досягнення 2022-2023н/р.

Майстер-клас “Діяльність циклової комісії загальноосвітньої підготовки(2021р.)”. (Голова методкомісії Оксана Гончарова)

Адреси блогів педпрацівників ДПТНЗ “Свеський ПАЛ” знаходяться ТУТ

КЛОНДАЙК“- блог циклової комісії
загальноосвітньої підготовки (голова Оксана Гончарова)
https://svesapall.blogspot.com/
УкрЛайн” – блог викладача укр.мови, укр.та заруб.літературhttp://oksanagoncharova.blogspot.com/
Сайт викладача суспільних дисциплін Оксани Тарасенкоhttp://sajt-vikladacha-susplstvoznavchih-discipln-tarasen.mozellosite.com/
Професійний простір” – блог ЦК металообробного, енергетичного та с/г профілю (голова Оксана Шаповалова) https://cnz4.blogspot.com/
Блог викладача математики (Євгенії Лебедевої)https://evgenialebedeva.blogspot.com/p/6.html
Блог викладача хімії та біології (Світлани Ковальової)https://svetvit.blogspot.com/
БАНЧЕР – блог викладача фізики та астрономії (Олени Приходько)https://aiop12.blogspot.com/
Блог викладача професійно-теоретичної підготовки (В’ячеслава Калюжного)https://slavatrudu1977.blogspot.com/
(07.12.23) завершився обласний літературно-дослідницький проєкт «Створення буктрейлера професій у літературі». На фестиваль буктрейлерів серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти області 📚🎉 зібралися 24 проєктні команди. Учасники презентували результати своєї роботи у форматі буктрейлера – рекламно-презентаційної книги професій закладу професійної (професійно-технічної) освіти з використанням творів зарубіжної та української літератури. До Вашої уваги наші буктрейлери за професією “Водій” та“Плодоовочівник”, яким навчають у ДПТНЗ “Свеський професійний аграрний ліцей”. (Куратори проєктної команди: Оксана Гончарова, Людмила Шкарапута).🥳😍💪👛🌈🥑🎨🎯🚗🇺🇦
***************************************************************************************************************
З метою розвитку педагогічної та професійної майстерності
педагогічних працівників, створення умов для їх професійного вдосконалення, активізації запровадження комп’ютерних ІТ-технологій в умовах дистанційного навчання в освітньому процесі, визначення перспективних напрямків педагогічного пошуку, взаємозбагачення педагогів новими ідеями, творчим досвідом та інноваційними технологіями з 24.01.2023 по 01.05.2023 у Державному професійно-технічному навчальному закладі «Свеський професійний аграрний ліцей» відбувся конкурс на кращу розробку уроку або кращий фрагмент відеоуроку серед педагогічних працівників закладу.
Завданням конкурсу було виявити кращий досвід педагогічних працівників закладу; підвищити їх професійну компетентність та творчу активність; впроваджувати у практику нові ефективні методи, прийоми і форми роботи зі здобувачами освіти в умовах дистанційного навчання; створення електронного банку конспектів уроків (занять) та навчальних відео за результатами Конкурсу.
01.05.2023 журі конкурсу підвели підсумки та визначили переможців.

Фотозвіт

Методичні родзинки 2022-2023 н.р. на дошці Padlet