Методична робота

Методична проблема навчального закладу:

Організаційним центром методичної роботи з педагогічними працівниками є методичний кабінет.
Стрімкий розвиток суспільства, а також науки та техніки вимагає від працівників закладів освіти постійного розвитку форм і методів їх діяльності, самореалізації та самовдосконалення.
Методична робота – це професійна компетентність, творчість, систематизація набутого людством педагогічного досвіду, пошук нових шляхів підвищення ефективності праці інженерно-педагогічних працівників.
З метою створення інформаційно-методичної бази для викладачів та майстрів виробничого навчання, удосконалення їхньої професійної майстерності, загальної культури та самоосвіти у навчальних закладах діють методичні кабінети.
У нашому ліцеї діє методичний кабінет, наповнюються новим контентом і напрацюваннями віртуальні сторінки блогів викладачів та майстрів виробничого навчання.

Структура і наповнюваність методичного кабінету продумані й створені так, що матеріали, які є в наявності, зберігаються в ньому, розміщені раціонально і зручно для використання.
У кабінеті проводяться педагогічні ради, інструктивно-методичні наради, засідання методичних комісій та методичної ради закладу освіти, семінари, педчитання, засідання творчих груп, «Школи молодого викладача» та «Школи передового досвіду», уроки, навчально-виховні заходи.
Значна увага приділяється написанню викладачами та майстрами в/н методичних розробок уроків, виховних заходів та публікації їх у фахових газетах та журналах, залученню інженерно-педагогічних працівників до участі у різного роду професійних конкурсах, конференціях, семінарах, вебінарах, майстер-класах тощо. Згідно з планом проводяться предметні тижні, матеріали яких оформляються головами методичних комісій та зберігаються у методичному кабінеті. Творчі напрацювання педагогів збираються та систематизуються в друкованому вигляді.

Траєкторія професійного розвитку та фахової компетентності циклової комісії загальноосвітньої підготовки (2022р.)

СПАЛ – освітній маршрут в життя й саме життя(робота з обдарованою молоддю 2020-2021 н/р.)

Наказ_пiдсумки_Конкурс_2022

Нотатки  творчого звіту самоосвіти викладача спецдисципліни за 2020-2021 н/р.

Від ідеї до впровадження  (майстер-клас діяльності циклової комісії з/о підготовки)

Методичні комісії – це давня традиційна форма колективної роботи, спрямованої на вдосконалення науково-теоретичної й методичної підготовки педколективу, яка склалася в ліцеї. Усі педагоги об’єднані в методичні комісії.
Через традиційні та нетрадиційні форми проведення засідань методичних комісій реалізується весь комплекс завдань підвищення кваліфікації та педагогічної майстерності кожного інженерно-педагогічного працівника.

Першочергове завдання методичних комісій – здійснення рішучого повороту від масового навчання до посилення індивідуального підходу, розвитку творчих здібностей майбутніх спеціалістів, їхньої самостійної праці, використання активних форм та методів навчання, семінарських і практичних занять, дискусій, моделювання практичних ситуацій тощо.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Лист щодо здійснення вчителями науково – дослідницької діяльності та пошукової роботи

Закон України про освітуЗакон України про повну загальну освітуПоложення про методичну роботу в ПТНЗ
Закон України про профтехосвітуУказ про національну доктринуПоложення про організацію навчально-виробничого процесу в ПТНЗ

Майстер-клас “Діяльність циклової комісії загальноосвітньої підготовки(2021р.)”. (Голова методкомісії Оксана Гончарова)

Адреси блогів педпрацівників ДПТНЗ “Свеський ПАЛ” знаходяться ТУТ

КЛОНДАЙК“- блог циклової комісії
загальноосвітньої підготовки (голова Оксана Гончарова)
https://svesapall.blogspot.com/
УкрЛайн” – блог викладача укр.мови, укр.та заруб.літературhttp://oksanagoncharova.blogspot.com/
Сайт викладача суспільних дисциплін Оксани Тарасенкоhttp://sajt-vikladacha-susplstvoznavchih-discipln-tarasen.mozellosite.com/
Професійний простір” – блог ЦК металообробного, енергетичного та с/г профілю (голова Оксана Шаповалова) https://cnz4.blogspot.com/
Блог викладача математики (Євгенії Лебедевої)https://evgenialebedeva.blogspot.com/p/6.html
Блог викладача хімії та біології (Світлани Ковальової)https://svetvit.blogspot.com/
БАНЧЕР – блог викладача фізики та астрономії (Олени Приходько)https://aiop12.blogspot.com/
Професійний осередок кухарів, кондитерів, продавців“-блог викладача професійно-теоретичної підготовки (голова ЦК Олена Кошлякова)https://elena151259.blogspot.com/p/2.html
Блог викладача професійно-теоретичної підготовки (В’ячеслава Калюжного)https://slavatrudu1977.blogspot.com/
“Тракторист UA” – блог майстра виробничого навчання( Романа Шевченка)https://master43t.blogspot.com/

Фотозвіт

Моніторинг якості освіти за ІІ півріччя 2022 року