21 лютого — Міжнародний день рідної мови

Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання у країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.

Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

Українці виборювали своє право говорити українською понад 350 років. І сьогодні відстоювати його має кожен громадянин, адже, як відомо, без мови рідної й народу рідного нема. Захищати і дедалі утверджувати українську мову як державну – наше спільне завдання.

Викладач української мови та літератури нашого ліцею провела зі здобувачами освіти І курсу онлайн-вікторину до Міжнародного дня рідної мови. Відповідаючи на питання вікторини учні перевірили свій рівень володіння мовою, дізналися цікафі факти щодо української мови, збагатили свій словниковий запас.

Рутенія – найвідоміший український шрифт, хоча правильніше буде назвати його брендом. У 2020 році, за підтримки держави, про нього зняли повнометражний документальний фільм «Рутенія. Повернення Коду Нації». Переглянувши дану картину учні І-ІІІ курсів дізнались про те, що графіка української мови побудована на абетці Петра I, яку тоді називали «Гражданский шрифт». Її літери нав’язують українцям чужу російську самосвідомість, тому ми повинні повернутися до літер, що несуть «код нації» – українську візуальну ідентичність і глибинний зміст, закладений нашими пращурами.

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували демонстраційний варіант предметного тесту з історії України — складника національного мультипредметного тесту (НМТ). Ця добірка тестових завдань, зміст яких відповідає програмі ЗНО з історії України й охоплює всі теми, доступна для завантаження в pdf-файлі і буде помічною для тих, у кого повільний інтернет або немає змоги працювати впродовж тривалого часу з комп’ютером або іншим гаджетом. […]

Сумська філія Харківського національного університету внутрішніх справ здійснює набір здобувачів освіти на навчання за державним замовленням (курсант) для здобуття ступеня вищої освіти «Бакалавр» за денною формою навчання, за кошти фізичних та/або юридичних осіб (студент). З метою ознайомлення з особливостями вступу до Сумської філії ХНУВС у 2025 році 04 грудня 2024 року о 14:00 відбудеться зустріч […]

01 листопада 2024 року  з метою підвищення рівня психологічної культури, активізації внутрішніх психологічних ресурсів для вирішення різноманітних проблем, оволодіння вмінням керувати своїм психоемоційним станом практичним психологом проведено з педагогічними працівниками просвітницьке заняття «Емоційне вигорання: профілактика та відновлення».

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x