Сторінка практичного психолога

Сьогодні, коли ніким не очікувана війна із сусідньою державою призвела до численних болісних втрат, усі ми опинилися в суб’єктивно складному стані хронічної невизначеності.

Велика частка населення країни вже потребує і потребуватиме в майбутньому психологічної підтримки і допомоги, оскільки внаслідок тривалої травматизації суттєво знизився психологічний клімат у дітей та дорослих. Тому важливо застосувати такі методи психологічної підтримки, які можна використати у груповому форматі і які зможуть охопити велику кількість молоді.

Таким вимогам на сьогодні відповідає методика «Діти та війна: навчання технік зцілення». З метою оволодіння технологією роботи та впровадження її у практику діяльності при наданні психологічної підтримки та допомоги дітям і підліткам у період з 28.09 до 04.10.2022 практичний психолог Білецька О.П. брала участь в онлайн-тренінгах, які проводили спеціалісти навчально- методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

На практичних заняттях ознайомилися з особливостями реагування дітей та підлітків на психологічну травму, пов’язану з війною, механізмом виникнення посттравматичних стресових розладів, техніками для навчання дітей релаксаційним навичкам. Важливим елементом тренінгу стало опрацювання питань, пов’язаних з роботою за означеною технологією з батьками, можливість залучення останніх до процесу надання підтримки власним дітям у кризових ситуаціях.

З 21 серпня по 18 вересня 2023 року проходило навчання в межах програми курсу підвищення кваліфікації «Зміцнення потенціалу практичних психологів закладів освіти».

Курс запровадило Міністерство освіти і науки України за підтримки ЮНЕСКО та уряду Японії в межах Національної програми з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першою леді України.

Навчання здійснювалося партнерською організацією Видавництво «Ранок». Курс мав на меті посилити потенціал практичних психологів, які працюють у системі освіти України, з питань психічного здоров’я і психосоціальної підтримки в умовах війни та післявоєнний час. 
Навчання практичних психологів координували та супроводжували тренери.
Програма курсу розроблена на основі аналізу нинішнього рівня забезпечення психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, а також опитування понад 4500 практичних психологів закладів освіти. 

Під час навчання мала можливість опанувати нові навички,поділитися досвідом, дізнатися про інструменти й матеріали, передбачені міжнародними стандартами, що сприятиме посиленню їхньої спроможності ефективно реагувати на виклики сьогодення.
Упевнені, що разом зможемо подолати психологічні наслідки війни!

Заходи Всеукраїнського тижня протидії булінгу

Знання правил безпечної поведінки рятує життя!

Безпека в умовах воєнного стану