Сторінка практичного психолога
Олена Білецька, практичний психолог ДПТНЗ “Свеський ПАЛ”
Річний план роботи практичного психолога 2023-24
План заходів спрямованих на запобігання булінгу 23-24 н/р.
Порядок реагування на доведені випадки булінгу
Адмінвідповідальність за булінг
Наказ про створення комісії з розгляду випадків булінгу
Виховання дітей юнацького віку
Сімейні цінності в сучасному світі
Сьогодні, коли ніким не очікувана війна із сусідньою державою призвела до численних болісних втрат, усі ми опинилися в суб’єктивно складному стані хронічної невизначеності.
Велика частка населення країни вже потребує і потребуватиме в майбутньому психологічної підтримки і допомоги, оскільки внаслідок тривалої травматизації суттєво знизився психологічний клімат у дітей та дорослих. Тому важливо застосувати такі методи психологічної підтримки, які можна використати у груповому форматі і які зможуть охопити велику кількість молоді.
Таким вимогам на сьогодні відповідає методика «Діти та війна: навчання технік зцілення». З метою оволодіння технологією роботи та впровадження її у практику діяльності при наданні психологічної підтримки та допомоги дітям і підліткам у період з 28.09 до 04.10.2022 практичний психолог Білецька О.П. брала участь в онлайн-тренінгах, які проводили спеціалісти навчально- методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
На практичних заняттях ознайомилися з особливостями реагування дітей та підлітків на психологічну травму, пов’язану з війною, механізмом виникнення посттравматичних стресових розладів, техніками для навчання дітей релаксаційним навичкам. Важливим елементом тренінгу стало опрацювання питань, пов’язаних з роботою за означеною технологією з батьками, можливість залучення останніх до процесу надання підтримки власним дітям у кризових ситуаціях.
З 21 серпня по 18 вересня 2023 року проходило навчання в межах програми курсу підвищення кваліфікації «Зміцнення потенціалу практичних психологів закладів освіти».
Курс запровадило Міністерство освіти і науки України за підтримки ЮНЕСКО та уряду Японії в межах Національної програми з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої першою леді України.
Навчання здійснювалося партнерською організацією Видавництво «Ранок». Курс мав на меті посилити потенціал практичних психологів, які працюють у системі освіти України, з питань психічного здоров’я і психосоціальної підтримки в умовах війни та післявоєнний час.
Навчання практичних психологів координували та супроводжували тренери.
Програма курсу розроблена на основі аналізу нинішнього рівня забезпечення психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, а також опитування понад 4500 практичних психологів закладів освіти.
Під час навчання мала можливість опанувати нові навички,поділитися досвідом, дізнатися про інструменти й матеріали, передбачені міжнародними стандартами, що сприятиме посиленню їхньої спроможності ефективно реагувати на виклики сьогодення.
Упевнені, що разом зможемо подолати психологічні наслідки війни!




Заходи Всеукраїнського тижня протидії булінгу



