Виховна робота

Виховний процес у ДПТНЗ “Свеський професійний аграрний ліцей” є невід’ємною складовою освітнього процесу  і ґрунтуватися на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях Українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного) суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини і громадянина, принципах, визначених Законом України “Про освіту”, та спрямовуватися на формування:

відповідальних та чесних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству;

поваги до гідності, прав, свобод, законних інтересів людини і громадянина; нетерпимості до приниження честі та гідності людини, фізичного або психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якою ознакою;

патріотизму, поваги до державної мови та державних символів України, поваги та дбайливого ставлення до національних, історичних, культурних цінностей, нематеріальної культурної спадщини Українського народу, усвідомленого обов’язку захищати у разі потреби суверенітет і територіальну цілісність України;

усвідомленої потреби в дотриманні Конституції та законів України, нетерпимості до їх порушення, проявів корупції та порушень академічної доброчесності;

громадянської культури та культури демократії;

культури та навичок здорового способу життя, екологічної культури і дбайливого ставлення до довкілля;

прагнення до утвердження довіри, взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

почуттів доброти, милосердя, толерантності, турботи, справедливості, шанобливого ставлення до сім’ї, відповідальності за свої дії;

культури свободи та самодисципліни, відповідальності за своє життя, сміливості та реалізації творчого потенціалу як невід’ємних складників становлення особистості.

Єдність навчання, виховання і розвитку здобувачів освіти забезпечується спільними зусиллями класних керівників, майстрів виробничого навчання та викладачів.

Національно-патріотичне виховання

Виховні заходи до 91-х роковин Голодомору

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.

26.11.2024 були проведені виховні години «Вічна пам’ять замореним голодом», «День пам’яті жертв Голодомору», «І пам’яті свіча не згасне», інформаційно-просвітницьку годину «Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів», онлайн-екскурсію до Національного музею Голодомору-геноциду.


Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

До Дня українського добровольця 14 березня 2024 року були проведені онлайн інформаційні години “Вони виборюють для нас життя …” , “День українського добровольця”, виховна година “Сила нескорених” під час, яких здобувачі освіти дізнались про історію визначення пам’ятної дати та визначили якості сучасних воїнів-захисників. А також здобувачі освіти І курсу показали свої знання з історії добровольчого руху розгадуючи інтерактивний філворд “Добровольчі батальйони України”.


День Європи-2024

В рамках Дня Європи в Україні 08.05.2024  відбувся тренінг «Проєкти Еразмус+: пріоритети, формування проєктних заявок, логіко-структурний підхід». Захід організовано Національним Еразмус+ офісом в Україні спільно з Folkuniversitetet (Швеція).

Тренерами заходу виступили Алі РАШИДІ, Folkuniversitetet, Річард ПАРКС, Rinova, та Катерина ПУГАЧОВА, Folkuniversitetet. Участь в даному заході від нашого закладу взяла заступник директора з навчально-виховної роботи Оксана Тарасенко.

Під час тренінгу учасники ознайомились із логіко-структурним підходом та плануванням проєктів; написанням концептуальної пропозиції ідеї проєкту; стратегіями пошуку потенційних європейських партнерів та критеріями оцінювання проєктної заявки.

 

Ці матеріали можуть бути вам цікаві!